Ben kimim?

Kafkas (Güney+Kuzey) kökenli bir ailenin Ankara doğumlu bir ferdiyim. Evli ve “1″ çocuk babasıyım.  Profesyonel bir baba olarak yaşamaya çalışıyorum.

En temel hobim olan Yazılım Teknolojileri ile ilgili; her dinazor yazılımcı gibi küçük yaşlarda Commodore-64 ve  Basic ile başlayan hikayem;

-Desktop ve konsol tarafında Pascal, Delphi, C, Perl, Python, Java, C#
-Web tarafında PHP, Javascript, CSS  triosu (+JScript Frameworkler)

gibi dillerle zaman içerisinde devam etti (Framework’lere girmeyelim, CV gibi oldu) . Aktif olarak bir çok gönüllü uygulamanın gelişiminde ve organizasyonda yazılım geliştirici, yazılım mimarı, proje lideri olarak çalıştım. Son 3-4  5-6 yıldır farklı hobilerle uğraşmam sonucu aktif kod yazmaya ciddi ara vermek durumunda kalsam da, her daim bir parçam coder olarak kalmıştır. Son günlerde ise Angular öğrenmek üzere kendimi özellikle web tarafında güncellemeye çalışmaktayım.

Hakan Müştak - Temsili

Son dönem ciddi RC ve elektronik tutkusu içinde oldum ve tabii ki yazılımı boşladım, kabul ediyorum. Özellikle zeki ve programlanabilir cihazlara karşı (ne yazık ki) zaaflarım var. Kendi uygulamalarımın koştuğu elektronik ekipman fikri beni cezbediyor. Bunlardan kalan zamanlarda ise (şayet kalırsa) elimde fotoğraf makinesi ile diyar diyar gezip görsel değeri olan fotoğraflar çekmeye çalışıyorum.

Blog tutmakta ki en temel amacım; bir kenara not alacağım anlık çözümlerden tutun, kişisel ilgi alanlarımla ilgili konulara kadar her konuda paylaşım yapmaya, yazmaktır. Hit, reyting, izlenme gibi bir amacım bulunmamaktadır.

Bana her daim yazabilir/ulaşabilirsiniz.
http://www.mustak.org/hakkimda/iletisim/

Hakan Müştak
(Edited @2016)

 


Top