Ben kimim?

Kafkas (Güney+Kuzey) kökenli bir ailenin Ankara doğumlu bir ferdiyim. Evli ve “1″ çocuk babasıyım.  Profesyonel bir baba olarak yaşamaya çalışıyorum. Buradan mafyayım izlenimi çıkmasın, oğlumla zaman geçirmeye bayılıyorum.

En temel hobim olan Yazılım Teknolojileri ile ilgili; her dinazor yazılımcı gibi küçük yaşlarda Commodore-64 ve  Basic ile başlayan hikayem;

-Desktop ve konsol tarafında Pascal, Delphi, C, Perl, Python, Java, C#
-Web tarafında PHP, Javascript, CSS  triosu (+JScript Frameworkler)
– Mobil tarafında Android, ObjectiveC

gibi dillerle zaman içerisinde devam etti (Framework’lere girmeyelim, CV gibi oldu) . Aktif olarak bir çok “gönüllü uygulamanın gelişiminde” ve organizasyonda yazılım geliştirici, yazılım mimarı, proje lideri olarak çalıştım. Son 3-4  7-8 yıldır farklı hobilerle uğraşmam sonucu aktif kod yazmaya ciddi ara vermek durumunda kalsam da, her daim bir parçam coder olarak kalmıştır. Son günlerde kendimi farklı hedefler doğrultusunda güncellemeye çalışmaktayım.

Hakan Müştak - Temsili

Son dönemde samimi olmak gerekirse -biraz da zamansızlıktan- “çok beceremesem de” ciddi elektronik tutkusu içinde oldum (ve yazılımı boşladım). Özellikle zeki, programlanabilir cihazlara karşı zaaflarım oldu. Kendi uygulamalarımın koştuğu elektronik ekipman fikri ise beni cezbediyor. Bunlardan kalan zamanlarda ise (şayet kalırsa) elimde fotoğraf makinesi ile diyar diyar gezip görsel değeri olan fotoğraflar çekmeye çalışıyorum.

Blog tutmakta ki en temel amacım; bir kenara not alacağım basit anlık çözümleri, kişisel ilgi alanlarımla ilgili konuları paylaşmaktır. Hit, reyting, izlenme gibi bir amacım bulunmamakta; makalelerle MVP olayım kaygım hiç bulunmamaktadır.

Bana her daim yazabilir/ulaşabilirsiniz;
https://www.mustak.org/hakkimda/iletisim/

Hakan Müştak
(Edited @2017)

 


Top