Fotoğraf Hobisine girişim

Uzunca bir zamandır Fotoğraf makineleri resimlerine bakar, iç geçirir ve istikararlı bir şekilde hep mazeret üretip ne yapar-eder almazdım. Mazeretlerim hiç bitmez ama eve döndüğümde hep iç geçirir ve eşimi deli ederdim. Buna dayanamayan eşim, son yıllarda aldığım en keyifli ve uzun soluklu olan bu hediyeyi bir internet sitesinden, cidden güzel bir kampanya kapsamında almış. Bana da artık resim çekmek düşer.

Hediyenin kötüsü olmaz, elinizi korkak alıştırmayın.

Hobi konusunda tam anlamıyla maymun iştahlı olduğumu kabul ediyorum(akvaryum, elektronik, RC…vs) . Bunu en iyi eşim bildiği için DSLR makineler arasında starter seviyesinde bir makine seçmiş. Haklı tabi, “Çabuk sıkılırsa, zararın neresinden dönsek kardır” demiştir.

Önce makine hakkında kısaca bilgi vereyim. Makinem Canon EOS 1100D. Sitesinde hakkında verilen teknik bilgiler şöyle;
http://www.canon.com.tr/For_Home/Product_Finder/Cameras/Digital_SLR/EOS_1100D/

Yanında aldığım 3 temel lens;

Ek olarak öneriler doğrultusunda sırt çantası, tripod ve kablolu uzaktan kumanda da edindim. Uzun pozlamalar için özellikle kumanda olmazsa olmaz.

Eksiklerimi tamamladığım gibi attım kendimi yollara. Her fotoğrafın bir hikayesi olduğunu öğrenmem uzun sürmedi. Artık bende kendimce bu hikayeleri, fotoğraflarımı, gezilerimi sitemde ele almaya, paylaşmaya çalışacağım. Stress ve yoğunlukla ilgili sıkıntısı olan, deşarj olmak üzere çıkış arayan herkese de şiddetle tavsiye ederim.

21/03/2014 – İzmit

Hakan Müştak

 

 


Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

question razz sad evil exclaim smile redface biggrin surprised eek confused cool lol mad twisted rolleyes wink idea arrow neutral cry mrgreen

*

Captcha Kontrolü * Zaman aşımı, sayfayı tekrar yükleyin


Top