WordPress şifresini phpMyAdmin üzerinden değiştirmek

Geçen yazımda taşındığımdan bahsetmiştim. Taşınma sırasındaysa her şeyin ne kadar güzel, ne kadar sorunsuz ve benim nasıl pembe bulutların üzerinde olduğumdan bahsetmiştim. Taşınma sonrası, yaşadığım en ciddi (belkide tek) sıkıntı WordPress Şifremi değiştirmek zorunda kalışımdı. Malumunuz ki, Chrome şifreleri kaydettiği için artık akılda tutmuyoruz. Ne büyük hata aslında. Neyse ki phpMyAdmin üzerinde user tablosunu biraz inceledikten sonra bulduğum yöntemle sorunu çözdüm. Tabi bulan ve çözen onlarca kişi vardır eminim, belki başkaları da (belkide ben) aynı sorunu yaşar ve yöntem akılda kalır diye paylaşmak istiyorum.Kurulum sonrası yaşadığım ilk şoku atlattıktan sonra, şifremi tekrar bana göndermesi için Şifremi unuttum prosedürünü başlattım. Spam sorunları sonucu mail() fonksiyonu bir çok host şirketi tarafından kapatılmış durumda, bende yeni öğrenmiş oldum;

wp wordpress

Mail gönderip almak, basit bir smtp fonksiyonu ile aşılabilir ama önce yönetim paneline girebilmek lazım.

phpMyAdmin üzerinde MySQL veritabanının wp_user tablosunu incelerseniz, hem kendi user’ınızı hemde MD5 ile kripto edilmiş şifrenizi görebilirsiniz.

wp-user

 

Ben bu kripto edilmiş şifreyi MD5 Genarator ile yarattığım, yeni bir kripto edilmiş şifre ile değiştirerek sorunu ışık hızı ile aştım.

Herhangi bir yazılım dili ile ilgileniyorsanız MD5 decode-encode işlemlerini kendinizde yapabileceğiniz gibi, acil durumlarda benimde yaptığım gibi internette MD5 Genarator arayabilirsiniz.

Ben şunu kullandım;

http://www.md5.net/md5-generator/

Hakan Müştak @2016/01

 


1 yorum

  1. atakan dedi ki:

    Eline sağlık.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

question razz sad evil exclaim smile redface biggrin surprised eek confused cool lol mad twisted rolleyes wink idea arrow neutral cry mrgreen

*

Captcha Kontrolü * Zaman aşımı, sayfayı tekrar yükleyin


Top